Modne wnętrza 2022

projekt wnętrza

Jeśli ktoś nie wie, jak urządzić swoje zacisze domowe, to zawsze może skorzystać z usług osoby, która doskonale się na tym zna i zajmuje tym na co dzień. Projektant wnętrz pomoże w stworzeniu wymarzonego lokum, które będzie miało wysokie walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Do wyboru jest mnóstwo stylów wnętrzarskich, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Trudniej jest potem z dobraniem elementów wyposażenia, aby wszystko do siebie pasowało, tworzyło spójną całość. Dekorator przygotuje projekt wnętrza domu lub mieszkania w oparciu o wytyczne klienta, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie oryginalnego wystroju.

Modna aranżacja wnętrza, czyli jaka?

Nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu w celu odmieniania dotychczasowej aranżacji wnętrza. Wystarczy zmiana elementów wyposażenia, aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli ktoś ma ściany utrzymane w stonowanej kolorystyce, to może liczyć na ogromne możliwości aranżacyjne. Jest to świetna baza, do której pasuje niemalże wszystko. Zgodnie z obecnymi trendami wnętrzarskimi na topie są natura, ekologia, recykling. Odchodzi się od sztuczności na rzecz materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. Podstawą jest oczywiście ponadczasowe drewno, czyli uniwersalny surowiec, o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Mile widziane są także bawełna, len, wełna, juta, plecionka, rattan wiklina. Wszystko to idealnie wpisuje się w styl boho, który jest hitem zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Wręcz pożądane są elementy wyposażenia z kamienia, można też sięgnąć po tańszą alternatywę w postaci wzorów kamiennych. Dominują przede wszystkim piękne marmury, z unikalnym rysunkiem, w ciemnej kolorystyce. Nie można zapomnieć również o granicie i trawertynie.

Zgodnie z trendami wnętrzarskimi 2022 warto sięgać po skórzane meble i dodatki. Świetnie sprawdzą się także skórzane plecionki. Zaleca się wprowadzić do pomieszczenia metal i szkło, które łatwo utrzymać w czystości. Ponownie modne stały się style retro i vintage, czyli między innymi elementy drewniane, miękkie tapicerki, wzornictwo przemysłowe, art deco. Widać też wyraźnie popularność naturalnych kolorów, delikatnych, pastelowych, barw ziemi. Należy postawić przede wszystkim na różne odcienie zieleni, beże, kremy, odcienie drewna. Bardzo modny jest kolor szałwiowy, fioletowy, oliwkowy oraz barwy mchu, trawy, awokado. W wystroju wnętrz dąży się przede wszystkim do przestrzenności i lekkości, dotyczy to przede wszystkim mebli. Należy sięgać po ażurowe formy, plecionki. Nastała również moda na krągłości, rurki. Mile widziane są faktury rzeźbiarskie.