PROJEKTY OGRODÓW

Najwspanialsze ogrody powstają z najlepszych projektów.  

Zobacz nasze przykładowe projekty ogrodów przydomowych.

ogrod nowoczesny

OGRÓD NOWOCZESNY, PROJEKT 

POWIERZCHNIA: 1500 m2 

LOKALIZACJA: Gryfino

OPIS: Elegancki i zorganizowany, a zarazem pełen kontrastów, taki właśnie jest projekt nowoczesnego ogrodu przydomowego. Ostre linie rabat, są tu złagodzone miękkimi nasadzeniami drzew, krzewów i bylin. Z tarasu obserwować można nasadzenia ozdobnych traw na tle surowego, betonowego muru. Większość wprowadzonych tu roślin charakteryzuje się zielonymi liśćmi i białymi kwiatami. Kontrastują ze sobą pod względem kształtu i faktury liści. Użyte do budowy nowoczesnego ogrodu materiały to w głównej mierze beton, metal i drewno.

OGRÓD ŚRÓDZIEMNOMORSKI, PROJEKT 

POWIERZCHNIA: 1300 m2 

LOKALIZACJA: Schwedt

OPIS: Pomysł na rodzaj nawierzchni, roślinności i małej architektury użytej w projekcie, zaczerpnięty został z ogrodów Francji, Grecji i Włoch. Nawiązując do tematyki założenia, wybrano rośliny znoszące silne nasłonecznienie i okresowe niedostatki wody: sukulenty, ozdobne trawy i lawendy oraz inne pachnące zioła. Rabaty roślinne i ścieżki nie mają tu wyraźnie zaznaczonych granic. Wzajemnie się przenikają dzięki zastosowaniu jasnego żwiru jako nawierzchni, jak również jako materiału ściółkującego rabaty. Ogród wykonany według tego projektu nie wymaga ani intensywnego nawożenia, ani stałego nawadniania. Niemniej jednak nie jest to ogród całkowicie bezobsługowy.

ogrod srodziemnomorski
ogrod wielofunkcyjny

OGRÓD WIELOFUNKCYJNY, PROJEKT 

POWIERZCHNIA: 1700 m2

LOKALIZACJA: Żórawki k. Gryfina

OPIS: Ogród wielofunkcyjny charakteryzuje się zrównoważoną symetrią i przejrzystym układem wnętrz krajobrazowych. Rytmiczne nasadzenia drzew oraz regularne linie rabat stanowią tu kompozycyjną ramę dla rozległego trawnika i poszczególnych elementów ogrodowych. Na powierzchni 1700 m2 wyznaczono strefę relaksu z tarasem wypoczynkowym, placem zabaw dla dzieci z ukrytą wśród zieleni trampoliną, pergolę z murowanym grillem, a nawet miejscem na wolnostojący basen oraz na strefę użytkową z warzywnikiem, jagodnikiem, niewielkim sadem, domkiem narzędziowym i szklarnią.

OGRÓD LEŚNY, PROJEKT

POWIERZCHNIA: 1300 m2

LOKALIZACJA: Pogorzelica 

OPIS: Projekt ogrodu leśnego stanowi wyjątkowy rodzaj stylu ogrodowego, ponieważ jego bazę stanowią istniejące już, wysokie drzewa, dające cień planowanym nasadzeniom. Użyte materiały to w głównej mierze drewno i kamień (kostka brukowa, nie betonowa), które wyglądają naturalnie i z powodzeniem wtapiają się w leśny krajobraz. Wprowadzona w projekcie roślinność jest gęsta i atrakcyjna przez cały rok.

ogrod lesny
ogrod miejski

OGRÓD MIEJSKI, PROJEKT

POWIERZCHNIA: 1200 m2

LOKALIZACJA: Gryfino

OPIS: Głównym założeniem projektu ogrodu miejskiego jest zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w taki sposób, by spełniała ona jak najwięcej funkcji, przy jednoczesnym uniknięciu bałaganu. W tym przypadku postawiono na uporządkowany, geometryczny układ ścieżek, rabat i linii skarpy. Dla urozmaicenia zastosowano rozmaite konstrukcje i struktury. W projekcie znalazły się dwa rodzaje tarasów (drewniany i kamienny), betonowa podpora dla roślin pnących, podwyższone rabaty i warzywnik, jak również nawierzchnia z kostki betonowej i płyt ekologicznych.

OGRÓD WSPÓŁCZESNY, PROJEKT

POWIERZCHNIA: 1500 m2

LOKALIZACJA: Gryfino

OPIS: Projekt ogrodu współczesnego to projekt ogrodu minimalistycznego, do którego budowy użyto nowoczesnych materiałów i ograniczonego do minimum doboru roślin. Długa skarpa rozdziela ogród na dolny i górny. W dolnej części dominuje, otoczony żywopłotem trawnik. By ułatwić jego pielęgnację, rabaty roślinne ulokowano przy samym domu. Gęste nasadzenia górnego ogrodu skrywają część gospodarczą z drewutnią i domkiem narzędziowym. Harmonię, w tym położonym na dwóch poziomach ogrodzie, uzyskano dzięki wprowadzeniu przejrzystego układu przestrzennego i wykorzystaniu niewielkiej palety kolorów. 

ogrod wspolczesny

PROJEKTY TERENÓW ZIELENI 

W studiu architektury krajobrazu Gardenia opracowujemy projekty wykonawcze, plany nasadzeń roślinnych i koncepcje zagospodarowania terenu dla terenów zieleni. 

Na życzenie klienta przygotowujemy kosztorysy i harmonogramy prac.

teren zieleni przy domu seniora

TEREN REKREACYJNY 

PRZY DOMU SENIORA 

POWIERZCHNIA: 2500 m2

LOKALIZACJA: Szczecin

OPIS: Projekt terenu zieleni przy Domu Seniora powstał na powierzchni 2500 m2. Jego głównym założeniem jest stworzenie przestrzeni rekreacji i wypoczynku dla osób starszych. W projekcie terenu zielonego przewidziano tężnię solankową, ogród społeczny z warzywnikiem, jagodnikiem i domkiem technicznym, zapachowy oraz dotykowy ogród sensoryczny, siłownię plenerową, a także wiele miejsc sprzyjających spotkaniom pensjonariuszy w postaci cienistych altan, stołów do gier zespołowych oraz licznych ławek otoczonych zielenią.

REWITALIZACJA PARKU GMINNEGO

POWIERZCHNIA: 2500 m2

LOKALIZACJA: Widuchowa k. Gryfina

OPIS: Zadaniem rewitalizacja terenu publicznego jest poprawienie jego walorów dekoracyjnych, funkcjonalnych i użytkowych. Przy wykonywaniu projektu zagospodarowania terenu uwzględniono istniejącą infrastrukturę i roślinność. W miejscu dawnych kwietników zlokalizowano place wypoczynkowe z nasadzeniami wielosezonowymi. Doprowadzono do nich nowe ciągi piesze. Park wyposażono w nowoczesną, małą architekturę ogrodową (ławki, kosze, lampy, stojaki na rowery). Wykonano również projekty tablic informacyjnych i tablicy pamiątkowej z herbem gminy w formie metaloplastyki.

Projektujemy i zakładamy ogrody, tereny zieleni oraz systemy automatycznego nawadniania i koszenia na terenie województwa zachodniopomorskiego: 

Gryfino, Szczecin, Police, Świnoujście, Pyrzyce